E-mailová konference

Úvod

Jak určitě víte, součástí této stránky je i diskusní fórum, které má sloužit ke komunikaci mezi všemi čtenáři mé stránky. Fórum je celkem oblíbené a navštěvované množstvím lidí. Přesto jsem byl upozorněn na fakt, že e-mailová konference zachovává většinu výhod fóra, ale odstraňuje jeho nevýhody. Také jsem byl upozorněn na server Listbot, který umožňuje komukoliv vytvořit si vlastní e-mailovou konferenci, takže jsem ho hned využil a výsledek teď máte před sebou.

Co pro vás znamená ta mailová konference? V podstatě jde o to, že každý e-mail, který do ní dojde, bude rozeslán všem účastníkům konference. Ti si ho stáhnou společně s ostatní poštou, přečtou, a mohou na něj odpovědět - a ta odpověď bude opět rozeslána všem účastníkům konference.

Hlavní výhodou konference oproti fóru je možnost off-line čtení a přispívání. Pokud chcete dělat cokoli s diskusním fórem, musíte být přihlášeni k internetu, což se zejména uživatelům připojeným přes modem může dost prodražit. Ke starším zprávám se můžete snadno dostat v archivu, který je na homepage konference.

Konference ale má i své nevýhody. Jako nejzávažnější vidím tyto tři:

  1. Abyste se mohli stát účastníkem tohoto fóra, musíte se vzdát části svého soukromí. Musíte se přihlásit do konference, a musíte posílat příspěvky s platnou e-mailovou adresou.
  2. Na diskusním fóru si můžete vybrat, které příspěvky číst budete a které ne. Pokud se přihlásíte do konference, budou vám chodit všechny příspěvky, bez ohledu na to, jestli je chcete nebo nechcete.
  3. Konference je až příliš otevřená pro reklamní poštu. Způsob, jakým hodlám problematiku spamu řešit, je o něco níže.
Jsou i další nevýhody, ale ty už nejsou natolik závažné. Z těchto důvodů nechávám v provozu i diskusní fórum - pokud chcete něco napsat anonymně, použijte ho.

Ještě bych vás rád požádal o jednu věc. Sám rád využívám možnosti citovat ze starších mailů. Nepochybuji o tom, že tuto možnost využíváte i vy. Ale nepřehánějte to - nové odeslání desetistránkové zprávy, ke které pouze připojíte komentář "souhlasím" je skoro přehnané. Mějte prostě ohled na lidi, co nemají připojení pevnou linkou.

Spam

Rovnou zde říkám: Nesnáším nevyžádanou reklamní poštu (spam). Pokud se nějaká objeví v mé konferenci, bude jeho autor okamžitě z konference vyřazen. Samozřejmě si uvědomuji, že není problém změnit e-mailovou adresu a posílat další reklamu. Takže v případě, že se mi na konferenci reklamní pošta rozmnoží (pod tím si představuju něco jako 3 a víc reklamních zpráv během čtvrt roku), tak se postarám o to, aby se to autorovi velmi nevyplatilo. Pokud by ani to nepomohlo, budu bohužel nucen přejít na moderovanou konferenci (každý příspěvek napřed musím potvrdit, než se rozešle ostatním), nebo ji zruším.

Za spam je považována každá zpráva, která splňuje aspoň jeden z následujících znaků:

Přihlášení a odhlášení

Do konference se můžete přihlásit velmi jednoduše tak, že zajdete na homepage konference. Do okénka napište svoji e-mailovou adresu a klikněte na tlačítko Submit. Pokud se chcete z konference odhlásit, napište svou e-mailovou adresu (stejnou, jako jste použili pro přihlášení), vyberte volbu unsubscribe a klikněte na Submit. V obou případech budete vyzváni k zadání hesla. Pokud se přihlašujete, musíte nyní počkat, až vám dojde přihlašovací mail. Pokud na něj odpovíte, budete přidáni do konference (tímto způsobem by se mělo zabránit někomu jinému, aby vás přihlásil do konference).

Přispívání

Přispívání do konference je velmi jednoduché. Prostě pošlete e-mail na adresu riva.cz@listbot.com a je to. Zpráva bude rozeslána všem účastníkům konference (ještě jednou upozorňuji: žádný spam!). Pokud chcete na nějakou zprávu odpovědět, postupujte jako při odpovídání na jakoukoli jinou poštu.

Pokud máte více různých e-mailových adres, možná byste chtěli přispívat ze všech, ale poštu číst jen z jedné. Jak jsem se díval do nastavení konference, je to možné. Zajděte si na homepage a nalogujte se jako member. V menu klikněte na Add E-Mail Aliases a do okénka dole zadejte další adresu, pod kterou chcete přispívat.

Prohlížení

Trochu jsem snížil zabezpečení konference. Nyní si může poslané příspěvky v archivu přečíst každý, ne jen člen konference. Přispívat ovšem mohou pouze členové. Do archivu se dostanete z homepage konference kliknutím na View the List Archive.

Pokračujte na homepage konference...


Tato stránka je součástí RIVA.CZ. Jakékoli použití pro komerční účely je přísně zakázáno.

Copyright (C) 1998, 1999 Pepa Kokeš